Wizyta studyjna w firmie Magna

czw., 2024-06-13 12:09

15 maja grupa badaczy zaangażowanych w projekt Improving quality management teaching in the era of Industry 4.0 odwiedziła zakład firmy Magna w Kechnec na Słowacji. Magna International to czołowy globalny dostawca motoryzacyjny, ma znaczącą pozycję w branży, oferując kompleksowe systemy i komponenty.

Wizyta studyjna w IAC Group

śr., 2024-04-17 14:35

We wtorek 26 marca 2024 r. delegacja badawcza z Polski, Czech i Słowacji udała się z do IAC Group w Hruškach. Wizyta ta stanowiła kluczowy element trwającego projektu. Wizyta ta odbyła się w ramach projektu "Doskonalenie nauczania zarządzania jakością w erze Przemysłu 4.0" realizowanego dzięki finansowaniu z Funduszu Wyszehradzkiego.

Pod przewodnictwem Lukasa Knapa, odwiedzający mieli okazję poznać stosowane przez Grupę IAC zasady Przemysłu 4.0, mające na celu zwiększenie wydajności operacyjnej i wzmocnienie środków zapewnienia jakości.

Wizyta studyjna w US Steel Košice

sob., 2023-03-11 18:19

Dzięki pomocy naszych przyjaciół z Uniwerstytetu Technicznego w Koszycach w Słowacji mieliśmy możliwość bliższego poznania firmy US Steel Košice. Dowiedzieliśmy się, jak narzędzia przemysłu 4.0 są wykorzystywane w całym procesie produkcji stali, od surowców, poprzez walcowanie na gorąco, aż do galwanizacji blach.

Dziękujemy kierownictwu przedsiębiorstwa za umożliwienie wyjazdu. W sposób szczególny dziękujemy naszemu przewodnikowi Panu Františkowi Gregorowi, który przybliżył nam zawiłości procesów produkcyjnych. Jest także autorem zdjęć.

Walcowanie na gorąco

Dzień otwarty studiów podyplomowych Sławomir Wawak pt., 2022-08-19 08:08

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty KSB UEK w niedzielę 4 września br. o godzinie 11:30 do Budynku G. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

  • 11:30 Rejestracja uczestników
  • 12:00 Rozpoczęcie wydarzenia
  • 13:00 Panel dedykowany studiom MBA oraz prelekcja przygotowana przez Zespół studiów podyplomowych
  • 14:00 Warsztat “Change Management”
  • 15:00 Zakończenie

 Dodatkowo w trakcie wydarzenia:

  • wyspy tematyczne,
  • loteria z nagrodą specjalną,
  • animacje dla dzieci CREAnimo,
  • strefa letnia (lody, lemoniada, leżaki)

Będzie to również wyjątkowa okazja do networkingu oraz spotkania z Dyrektorami kierunków studiów KSB.

Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji

Common mistakes (young) project managers make

ndz., 2018-11-25 13:11

^^^ Odtwórz cały wykład na YouTube ^^^

Zapraszamy na pierwszy z serii wykładów nt. zarządzania projektami prowadzonych przez praktyków. Wykłady są organizowane przez studentów specjalności Zarządzanie projektami oraz Katedrę Procesu Zarządzania. 

  • Wykładowca: Inna Grynova (Revolut)
  • Język wykładu: ANGIELSKI
  • Termin: 11 grudnia 2018 r., 17:00-18:30

Inna Grynova pełni rolę Head of Support, czyli szefowej departamentu wsparcia w Revolut. W tej chwili Inna zarządza zespołem ponad 130 osób, które pracują nad zapewnieniem doskonałej obsługi ponad 3 milionom użytkowników Revolut na całym świecie. Inna jest kierownikiem projektu z doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów i produktów, na swoim koncie posiada udokumentowane sukcesy w zakresie poprawy krytycznych wskaźników operacyjnych jak i realizowaniu projektów wielofunkcyjnych. Poprzednie doświadczenie Inny obejmuje 6 lat pracy w Google (w tym na stanowisku menedżera programu), sukcesy w Raiffeisen Bank Aval (biuro zarządzania jakością i projektami) oraz inne. Jej ulubioną metodologią zarządzania projektami jest Lean Six Sigma, ale uważa, że podejście to musi być przyjęte indywidualnie dla każdego przypadku.

Revolut powstał w 2015 r. w Londynie, by służyć śmiałej misji: postawić bankowy sektor finansowy na głowie. Konsumenci mogą założyć konto w aplikacji w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe po kursie międzybankowym. Od lipca 2015 r. Revolut z siedzibą w Londynie ma zarejestrowanych ponad 3 miliony użytkowników w całej Europie.

Wykład Scrum w korporacji

śr., 2017-12-06 10:31

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie pt. Scrum w korporacji, który poprowadzą: Pan Łukasz Kryński (Line Manager, Nokia) oraz Pani Joanna Adamczyk (Scrum Master, Nokia).
Wykład rozpocznie się w dn 17 grudnia 2017 r. o godz. 13:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ul. Rakowicka 27, pawilon C, sala: Nowa Aula (I piętro). Udział w wykładzie dla zapisanych osób jest bezpłatny. Prosimy o przybycie 10-15 minut przed rozpoczęciem wykładu.

LIczba miejsc jest ograniczona ze względu na wielkość sali.

Organizatorami wykładu są:

  • Nokia
  • Katedra Procesu Zarządzania, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Małopolska Grupa Regionalna IPMA Polska

Program wykładu:

  • Skalowalny Scrum
  • Skala złożoności projektu - przykład
  • Implementacja Scrum w Nokii
  • Ciągłe doskonalenie – migracja w stronę nowych rozwiązań

Link do rejestracji: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/823997/lang-pl

Współpraca międzynarodowa w projektach - wykład

czw., 2017-06-08 07:44

W dniu 5 czerwca 2017 r., w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie został przeprowadzony kolejny wykład, dotyczący doświadczeń firmy Comarch z zakresu uwarunkowań współpracy międzynarodowej przedsiębiorstw. Wykład przeprowadził menedżer projektów w firmie Comarch, pan Przemysław Adamowicz. Prezentacja stanowiła podsumowanie problematyki podejmowanej podczas zajęć z przedmiotu Zarządzanie Firmą na Rynku Międzynarodowym. Podczas wykładu zaprezentowano doświadczenia Comarch z zakresu współpracy z partnerami w Europie Zachodniej. W celu przybliżenia słuchaczom warunków tej współpracy wyeksponowano kwestię zasadniczych różnic w podejściu do planowania i przeprowadzania wspólnych przedsięwzięć pomiędzy pracownikami Comarch, zatrudnionymi w siedzibie firmy w Polsce, a reprezentantami kooperantów z kilku krajów Europy Zachodniej. W drugiej części wykładu przedstawione zostały wyniki badań ankietowych, odzwierciedlające nastawienie zagranicznych kooperantów do pracowników Comarch w Polsce. Wyniki te, zaktualizowane w porównaniu z prezentowanymi na wykładzie w roku poprzednim wskazują na niezmienną, wysoką ocenę kompetencji, kreatywności i zaangażowania współpracowników w Polsce.

Wykład został zrealizowany w ramach współpracy pomiędzy Comarch i UEK, której głównym przedsięwzięciem jest Akademia Comarch, mająca na celu angażowanie studentów i absolwentów UEK w działalności biznesowej.

MGR.IPMA

Małopolska Grupa Regionalna IPMA Polska zrzesza członków IPMA Polska z terenu Małopolski. Na nasze spotkania zapraszamy także niezrzeszonych sympatyków zarządzania projektami, praktyków, naukowców i studentów. Tworzymy społeczność ludzi, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje z zakresu zarządzania projektami. MGR.IPMA działa przy Katedrze Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.