Common mistakes (young) project managers make

^^^ Odtwórz cały wykład na YouTube ^^^

Zapraszamy na pierwszy z serii wykładów nt. zarządzania projektami prowadzonych przez praktyków. Wykłady są organizowane przez studentów specjalności Zarządzanie projektami oraz Katedrę Procesu Zarządzania. 

  • Wykładowca: Inna Grynova (Revolut)
  • Język wykładu: ANGIELSKI
  • Termin: 11 grudnia 2018 r., 17:00-18:30

Inna Grynova pełni rolę Head of Support, czyli szefowej departamentu wsparcia w Revolut. W tej chwili Inna zarządza zespołem ponad 130 osób, które pracują nad zapewnieniem doskonałej obsługi ponad 3 milionom użytkowników Revolut na całym świecie. Inna jest kierownikiem projektu z doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów i produktów, na swoim koncie posiada udokumentowane sukcesy w zakresie poprawy krytycznych wskaźników operacyjnych jak i realizowaniu projektów wielofunkcyjnych. Poprzednie doświadczenie Inny obejmuje 6 lat pracy w Google (w tym na stanowisku menedżera programu), sukcesy w Raiffeisen Bank Aval (biuro zarządzania jakością i projektami) oraz inne. Jej ulubioną metodologią zarządzania projektami jest Lean Six Sigma, ale uważa, że podejście to musi być przyjęte indywidualnie dla każdego przypadku.

Revolut powstał w 2015 r. w Londynie, by służyć śmiałej misji: postawić bankowy sektor finansowy na głowie. Konsumenci mogą założyć konto w aplikacji w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe po kursie międzybankowym. Od lipca 2015 r. Revolut z siedzibą w Londynie ma zarejestrowanych ponad 3 miliony użytkowników w całej Europie.

Zapisy do IPMA Young Crew

IPMA Young Crew Polska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dołączeniem do organizacji oraz współpracą w zakresie zarządzania projektami na spotkanie organizacyjno-informacyjne, które odbędzie 7 grudnia br. o godz. 14.00 na Politechnice Gdańskiej. Spotkanie skierowane jest do młodych kierowników projektów, sympatyków zarządzania projektami oraz studentów. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres e-mail warsztaty.yc.ipma@gmail.com.

Strona na FB: https://www.facebook.com/ycpoland/

Women in Project Management

Koło Naukowe Procesu Zarządzania działające przy Katedrze Procesu Zarządzania UEK oraz PMI Poland Chapter Kraków Branch serdecznie zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu „Women in Project Management” organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w dniu 5 grudnia br. o godz. 18.00 w Nowej Auli.

Gościem spotkania będzie Pani Aneta Wątor – certyfikowany trener Kaizen. Temat prelekcji to „Mechanizmy niezwykłych osiągnięć - prosty sposób na efektywność”

Więcej informacji oraz link do zapisów można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2720761354814854/

Women in Project Management - spotkanie jesienne

W środę, 26 września na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w Nowej Auli (Pawilon C, 1 piętro) odbędzie się jesienne spotkanie z cyklu Women in Project Management. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Procesu Zarządzania działające przy Katedrze Procesu Zarządzania oraz PMI Polish Chapter Kraków Branch.

Spotkanie WinPM jest skierowane do osób zainteresowanych tematyką zarządzania projektami, w szczególności do kierowniczek projektów, studentek i osób chcących poznać zagadnienia związane z rolą kobiet w zarządzaniu projektami. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami.

Trzecią edycję spotkania WinPM na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie poprowadzi Pani Dr Inż. Magdalena Kępińska-Jasny – wykładowca studiów podyplomowych MBA, facylitator metody Action Learning i trener biznesu z doświadczeniem w konsulting.

Główną tematyką spotkania będzie inteligencja emocjonalna w pracy zespołowej i indywidualnej.
Podczas prelekcji i warsztatu będzie można poznać odpowiedzi na następujące pytania:

  • Po co nam inteligencja emocjonalna (IE), czy rzeczywiście jest źródłem sukcesu – czyli fakty i mity o inteligencji emocjonalnej.
  • Kto ma wyższą IE, kobiety czy mężczyźni? 
  • Jak jest z tą inteligencją emocjonalną w zespołach, w szczególności tych projektowych? 
  • Jak diagnozować poziom IE? 
  • Czy polskie zespoły mają wysoką inteligencję emocjonalną i jaki to ma związek z ich efektywnością? 
  • Jak rozwijać świadomość emocjonalną? 

Link do zapisów: https://dwaswiaty.konfeo.com/pl/groups

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Koła Naukowego Procesu Zarządzania

Praktyczne aspekty zarządzania projektami

Wprawdzie zapowiadaliśmy, że nie będzie już wykładów w tym semestrze, jednak mamy dla Państwa niespodziankę. :-)

W dniu 18 maja 2018 r. o godz. 16:30 rozpocznie się wykład nt. praktycznych aspektów zarządzania projektami. Tematyka będzie dotyczyła m.in. relacji pomiędzy zespołem projektowym a interesariuszami, zarządzania kontraktami, doświadczeń w realizacji projektów w Polsce i za granicą.

Wykładowcą będzie Pan Artur Kowalczyk, który doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobywał m.in. w Kredyt Banku, Bangkok University w Tajlandii, Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Quality Watch - Consulting & Research oraz BlueHill. W tej ostatniej firmie jest obecnie dyrektorem zarządzającym.

Wykład odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Numer sali podamy w terminie późniejszym (mailem osobom, które się zgłoszą).

Zgłoszenia: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/857793/lang-pl

Seminarium Zarządzanie projektami

W tym roku seminarium Zarządzanie projektami organizowane wspólnie przez Katedrę Procesu Zarządzania UEK oraz Politechnikę Śląską odbyło się w Katowicach. W ramach seminarium przedstawiono aktualne problemy zarządzania projektami., kierunki badań, obszary szczególnego zainteresowania praktyków. Podkreślano rolę podejść zwinnych i hybrydowych, znaczenie cyfrowej transformacji gospodarki oraz nowych wyzwań stojących przed kierownikami projektów.

W seminarium refrat na temat zasad myślenia systemowego w projektowaniu organizacji przedstawił Prof. UEK dr hab. Paweł Cabała. Natomiast dr Mariusz Sołtysik mówił o strategicznym zarządzaniu portfelem projektów.

  

Wykład Leading SAFe

26 marca 2018 r. odbył się na UEK wykład nt. Leading SAFe. Prelegent z Motorola Solutions przedstawił ciekawy wykład o wdrażaniu SAFe i jego głównych cechach oraz możliwościach. Jednym z problemów który powstaje w wielkich korporacjach jest skalowanie Agile. Dowiedzieliśmy się jak zorganizować pracę wielu zespołów zwinnych i jak skalować pracę

Był to ostatni wykład z cyklu spotkań zorganizowanych przez studentów specjalności Zarządzanie projektami w ramach realizowanego przez nich projektu.

 

Nowe idee, stare wyzwania - transformacja IT w czasach zwinnych

9 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 rozpocznie się wykład Nowe idee, stare wyzwania - transformacja IT w czasach zwinnych. Wykładowcą będą Pan Jakub Lesiński z firmy Thoriana.

Cały informatyczny świat stara się być agile i realizować projekty zgodnie ze strukturą scrumową. Agile jest prawdopodobnie najczęściej używanym obecnie słowem w rzeczywistości projektów IT. Metodyka pracy ma być zwinna, zespoły samoorganizujące się, a praca organizowana zgodnie z planem przyjętych sprintów. I mimo że 12 zasad Agile reguluje kwestię współpracy Biznesu z IT (Zespoły biznesowe i deweloperskie muszą ściśle ze sobą współpracować w codziennej pracy przez cały czas trwania projektu), to obserwacja polskiego rynku pokazuje, że zasady tej współpracy nie zmieniają się od lat. W trakcie swojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją obecnie na rynku rozwiązania strukturalne, które umożliwiłyby podjęcie próby pogodzenia Biznesu z IT.

Thoriana jest firmą konsultingową specjalizującą się w zarządzaniu programami, projektami i portfelami. Powstał w Warszawie, ale działa w całej Europie. Zarządzamy strategią biznesową, transformacją biznesową i dostarczaniem oprogramowania. Nasi starsi konsultanci mają ponad 15 lat doświadczenia w realizacji projektów. Doradzamy naszym klientom jak tworzyć, organizować i dostarczać udane projekty w różnych środowiskach biznesowych. Aby zapewnić im narzędzia niezbędne do odniesienia sukcesu w biznesie, oferujemy również kompleksowe, dostosowane do potrzeb szkolenia. Pomagamy organizacjom zapanować nad chaosem dzięki rozwiązaniom do zarządzania pracą, które pomagają zespołom nadawać priorytety inicjatywom i realizować zadania.

Link do zapisów na wykład: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/194638/lang-pl

Warsztaty Scrum

W dniach 10 i 11 marca 2018 r. odbyły się warsztaty Scrum. W pierwszym dniu studenci uczestniczyli w symulacji Scrum wykorzystującej klocki lego. Natomiast w druim - w grze planszowej Scrumble. Gra symulacyjna jest świetnym sposobem na przeżycie prawdziwego sprintu w Scrum. Grupa studentów została dzielona na zespoły, w  których razem pracowali w celu stworzenia produktu używając metodyki Scrum. Gra pokazała jak wygląda planowanie Sprintu, wyjaśniła rolę Product Ownera i zespołu deweloperskiego. Na koniec sprintu prowadzona była ewaluacja sprintu, gdzie każdy zespół przedstawił co można było zrobić inaczej i lepiej. Scrumble to gra symulująca kilka miesięcy prowadzania projektu w Scrum. Pozwoliła zapoznać się z problemami które mogą powstać w czasie trwania sprintu.

Warsztaty zostały zorganizowane przez studentów specjalności Zarządzanie projektami w ramach realizowanego przez nich projektu. Były one prowadzone przez pracowników Motorola Solutions.

  

Zapraszamy na kolejne wykłady 26 marca i 9 kwietnia!

Wykład Scrum w Motoroli

6 marca 2018 r. odbył się wykład poświęcony zastosowaniu Scrum w przedsiębiorstwie. Prelegentami byli pracownicy Motrola Solutions, którzy na co dzień pracują jako właściciele produktu (product owner). W trakcie wykładu przedstawione zostały zasady stosowania Scrum, a także pokazano jak są one stosowane w praktyce w Motoroli. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziły szczegółowe rozwiązania organizacyjne, podział ról pomiędzy uczestnikami projektów, a także kwestia rozwiązywania konfliktów.

Wykład został zorganizowany przez studentów specjalności Zarządzanie projektami prowadzonej przez Katedrę Procesu Zarządzania oraz Motrola Solutions i Małopolską Grupę Regionalną IPMA Polska.

Kolejne wykłady z tej serii odbędą się w dniach 13 i 16 marca. Tematami będą Kanban oraz SAFe. Zapraszamy!

Strony