Zarządzanie jakością w przemyśle 4.0

W Katedrze rozpoczynamy badania poświęcone problematyce Jakości 4.0. Zapraszamy pracowników przedsiębiorstw do wzięcia udziału w krótkim (4 pytania zamknięte + metryczka) badaniu wstępnym na temat Przemysłu 4.0 oraz przemian w zarządzaniu jakością. Link: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/491945

Bardzo proszę wszystkich o pomoc w udostępnianiu tej informacji.

Jakość 4.0 jest elementem Przemysłu 4.0 i obejmuje m.in.:

 • współtworzenie wartości dzięki integracji działów, procesów i całych przedsiębiorstw,
 • podejście systemowe do zarządzania, cybernetyka,
 • zapewnienie zaufania, przejrzystości i współpracy,
 • integracja fizycznej infrastruktury organizacji z siecią i bazami danych,
 • gromadzenie i analizowanie na żywo danych o funkcjonowaniu infrastruktury,
 • szybkie, adaptacyjne uczenie się i wprowadzanie zmian zanim pojawią się problemy (predykcja),
 • wykorzystanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do monitorowania, analiz oraz podejmowania decyzji.

Badania wstępne są prowadzone w Czechach, Słowacji i Polsce.

Kategoria: 

2022 XI Zarządzanie organizacjami w społeczeństwie informacyjnym. Struktury, procesy i projekty we współczesnych organizacjach

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, XI Konferencji Naukowej, organizowanej przez Katedrę Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z cyklu Zarządzanie organizacjami w społeczeństwie informacyjnym. Tegoroczna edycja konferencji pt. Struktury, procesy i projekty we współczesnych organizacjach odbędzie się w dniach 7-9 września 2022 r. i jest związana z jubileuszem 30-lecia działalności Katedry Procesu Zarządzania. Konferencja ma stanowić platformę wymiany wiedzy, doświadczeń praktycznych, a także prezentacji wyników badań naukowych wśród przedstawicieli środowiska naukowego oraz reprezentantów biznesu. W obecnej edycji przewidzieliśmy również sesje seminaryjne dla doktorantów.

Konferencja odbędzie się w Zakopanem, w nowoczesnym hotelu Logos, zlokalizowanym w centrum miasta. Dostosowując się do aktualnych ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 i dbając o Państwa bezpieczeństwo proponujemy wszystkim uczestnikom zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych.

Kategoria: 

Jak pracować, żeby miało to sens na przykładzie metodyki Scrum

Przed nami trzeci wykład z cyklu "zaPROJEKTuj sobie przyszłość".

Miłośnicy zarządzania projektami mają okazję rozpocząć szkoleniowy rozdział 2022 roku z Mateuszem Trawińskim, Scrum Master w Qurate Retail Group.

Spotkanie pt. "Jak pracować, żeby miało to sens na przykładzie metodyki Scrum" odbędzie się już 18 stycznia o godzinie 17:00 na platformie MS Teams i zostaną w niej poruszone między innymi kwestie takie jak:

 • Agile / Scrum
 • dlaczego jedno nie równa się drugie i co je różni?
 • indywidualne predyspozycje do rozwiązywania złożonych problemów
 • wyzwania współczesnych organizacji

Link do zapisów

Piąta edycja międzynarodowej konferencji Global PM Days

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Global PM Days organizowanej przez IPMA Young Crew w dniach 27-28 listopada 2021 r. w formie online.

Tematem przewodnim konferencji będzie „Autorefleksja i zarządzanie sobą”. Głównym celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy i doświadczenia światowych ekspertów wśród młodych kierowników projektów i studentów zarządzania projektami.

Strona konferencji: https://www.become.pm/globalpmdays/

Informacje o prelegentach: https://www.become.pm/globalpmdays/speakers/

Bilety: https://www.become.pm/globalpmdays/tickets/

Strony