Szkolenie JIRA - Kanban

Szkolenie JIRA - Kanban

Pierwsze kroki na ścieżce Project Managera mogą być pełne zaskoczeń i wyzwań. Nie ma więc lepszego sposobu niż solidne przygotowanie się przed rozpoczęciem swojego pierwszego projektu! Studenci UEK serdecznie zapraszają wszystkich adeptów i entuzjastów zarządzania projektami do wzięcia udziału w cyklu spotkań “Know How Project Managera”.

Pragniemy zaprosić Was na trzecie spotkanie z cyklu KNOW HOW PROJECT MANAGERA, którego tytuł to "Szkolenie JIRA - Kanban". Odbędzie się ono już 20 stycznia, o godzinie 18:00!

Spotkanie będzie miało formę warsztatu, podczas którego dowiemy się co to jest Kanban, jak i kiedy go używać. Ponadto poznamy narzędzie Jira i spróbujemy symulować za jego pomocą przebieg prac z wykorzystaniem Kanban.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się pod tym linkiem: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/186291

Dodatkowo zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku, na którym będziemy publikować posty związane z cyklem naszych wydarzeń: https://www.facebook.com/events/678661296140244

Jak zostać Project Managerem?

Ranga zawodu kierownika projektu i zapotrzebowanie na ludzi o takim profilu zawodowym na rynku pracy rośnie z roku na rok. Zarządzanie projektami staje się jedną z podstawowych koncepcji zarządzania zmianą i rozwojem organizacji. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań „Zaprojektuj swoją przyszłość”, w której pokażemy jak wykorzystać zdobytą wiedzę w rozwoju kariery zawodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w  pierwszym spotkaniu pt. „Jak zostać Project Managerem”, które odbędzie się 28 stycznie o godzinie 18:00!

Czego dowiecie się podczas spotkania?

  • Od czego najlepiej zacząć chcąc być Project Managerem?
  • Ścieżka kariery Project Managera.
  • Zawód Project Managera od strony praktycznej.
  • Certyfikacja PMI, IPMA.
  • Co warto wiedzieć aplikując na stanowisko Project Menagera?

Pierwszym prelegentem będzie Pani mgr Małgorzata Zakrzewska, przewodnicząca Rady IPMA Young Crew Polska, pracownik badawczo-dydaktycznego Katedry Procesu Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Drugim prelegentem będzie mgr Paweł Mochocki, Project Manager w banku HSBC w Krakowie. Pan Paweł opowie jak jemu udało się zacząć prace przy zarządzaniu projektami i jak praktycznie wygląda praca Project Managera na podstawie jego doświadczenia podczas zarządzania projektami w agencjach reklamowych, startupie i korporacji.

Ostatnim prelegentem będzie Dominika Opyd – wiceprezes Koła Naukowego Procesu Zarządzania UEK, która opowie o dodatkowych możliwościach rozwoju poza samym kierunkiem studiów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wystarczy, zarejestrować się tutaj.

Understanding the Key Quality Factors in Construction Projects—A Systematic Literature Review

Metodyki zarządzania projektami opisują preferowane podejścia do zarządzania jakością projektu, a także stosowane metody i narzędzia. Mimo to problemy związane z jakością w projektach budowlanych są nadal powszechne. Prezentowane badania miały na celu zidentyfikowanie kluczowych czynników związanych z jakością w zarządzaniu projektami budowlanymi i znalezienie relacji między nimi, aby pomóc naukowcom i kierownikom projektów lepiej reagować na problemy związane z jakością. Systematyczny przegląd literatury (SLR) został wykorzystany do zidentyfikowania wcześniejszych badań dotyczących czynników związanych z jakością. Przegląd literatury i dalsza analiza ilościowa ujawniły, że czynniki jakościowe są powiązane z trzema kategoriami: jakością procesu projektowego, jakością procesów organizacyjnych oraz jakość rezultatów (produktów), które razem tworzą jakość całego projektu budowlanego. Wyniki prezentują czynniki związane z jakością (14 dotyczyło jakości procesów, 6 jakości organizacji, 13 jakości produktów), które należy uwzględnić w dalszych badaniach oraz planowaniu i realizacji projektów budowlanych. Ich włączenie na etapie planowania powinno pomóc kierownikom projektów, sponsorom i komitetom sterującym uniknąć lub zminimalizować problemy związane z jakością. Co więcej, badanie to rzuca ciekawe światło na jakość. Stwierdziliśmy, że jakość procesów i jakość organizacji powinna mieć pierwszeństwo przed jakością produktu końcowego. Na bazie uzyskanych wyników opracowano zerowy model równań strukturalnych (SEM), który będzie punktem wyjścia do dalszych badań w przedsiębiorstwach budowlanych.
  • Wawak, S.; Ljevo, Ž.; Vukomanović, M. Understanding the Key Quality Factors in Construction Projects—A Systematic Literature Review. Sustainability 2020, 12, 10376, DOI: 10.3390/su122410376.
  • Link do artykułu (open-access): https://www.mdpi.com/2071-1050/12/24/10376#
Kategoria: 

Jak być kandydatem nie do odrzucenia - warsztaty z tworzenia CV

Pierwsze kroki na ścieżce Project Managera mogą być pełne zaskoczeń i wyzwań. Nie ma więc lepszego sposobu niż solidne przygotowanie się przed rozpoczęciem swojego pierwszego projektu! Studenci UEK serdecznie zapraszają wszystkich adeptów i entuzjastów zarządzania projektami do wzięcia udziału w cyklu spotkań “Know How Project Managera”.

Pragniemy zaprosić Was na drugie spotkanie z cyklu KNOW HOW PROJECT MANAGERA, którego tytuł to "Jak być kandydatem nie do odrzucenia - warsztaty z tworzenia CV". Odbędzie się ono już 9 grudnia, o godzinie 18:00!

Jak nietrudno zgadnąć, podczas spotkania z naszym ekspertem, dowiemy się co charakteryzuje rekrutację na stanowisko project managera, jak się przygotować do procesu rekrutacyjnego, co umieścić, a co usunąć ze swojego CV oraz czy samo CV jest wystarczające żeby się wyróżnić?

Dzisiaj rozmawiałam telefonicznie z Panem Sojką na temat scenariusza i wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawe. Pan Marcin jest właścicielem firmy, która rekrutuje dla klientów zewnętrznych, więc ma duże doświadczenie w rekrutacji. Umówiliśmy się z prelegentem, aby móc się wcześniej połączyć, aby przekazać mu hosta i aby przetestował sharowanie ekranu, ponieważ ma zamiar m.in. oceniać CV chętnych osób. Sam wspominał o tym, aby usunąć dane wrażliwe i zdjęcia zastąpić jakimiś z internetu, więc tak też będziemy prosić uczestników.

Zapisz się już teraz!

Kolejna edycja Festiwalu Menedżerskiego już za nami!

W dniach 5-6 listopada odbył się Festiwal Menedżerski organizowany przez Koło Naukowe Procesu Zarządzania. Wydarzenie to jest serią warsztatów mających na celu rozwój kompetencji menedżerskich uczestników, a także zwiększenie ich potencjału na rynku pracy. Tegoroczna edycja odbyła się w formie online. Agenda Festiwalu obejmowała 6 tematycznych spotkań z różnych dziedzin zarządzania, marketingu, a nawet mody! Poruszane tematy doskonale wpisały się w obecnie panujące trendy oraz zainteresowania studentów. W  ciągu dwóch dni spotkań uczestnicy spędzili razem aż 440 min!

Kategoria: 

Strony