-
pok. 128A, budynek biblioteki
e-mail: barczakb@uek.krakow.pl
Aktualne informacje dla studentów, w tym godziny konsultacji, są publikowane i aktualizowane w e-wizytówce na Moodle. Kliknij tu, aby przejść do e-wizytówki. Plan zajęć znajdziesz tutaj. |
Current information for students, including office hours, is published on my profile on Moodle server. Please click here to move to Moodle. Here you'll find courses schedule. |
doktor habilitowany nauk ekonomicznych, zatrudniona w Katedrze Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie od 1991 r. Ukończyła studia w zakresie organizacji i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na następujących obszarach:
- administracja publiczna – w szczególności zagadnienia związane z zarządzaniem jednostkami administracji publicznej i adaptacją metod z zakresu organizacji i zarządzania w administracji publicznej,
- sieci organizacyjne - w szczególności zagadnienia związane z oceną efektywności struktur sieciowych, zarządzaniem sieciami organizacyjnymi, analizą relacji sieciowych,
- zarządzanie innowacjami i proces innowacyjny,
- współczesne koncepcje i metody zarządzania,
- doskonalenie systemów zarządzania.
Rezultatem aktywności naukowej dr hab. Beaty Barczak jest dorobek obejmujący łącznie 137 opracowań. Jest autorką 92 opublikowanych prac naukowych, na które składają się: monografia naukowa, artykuły naukowe, rozdziały w monografiach. Jest także autorką lub współautorką innych opracowań, na które składają się: niepublikowane projekty badawcze, niepublikowane raporty projektów badawczo-wdrożeniowych na rzecz praktyki gospodarczej, publikacje dydaktyczne i popularno-naukowe.
Najważniejsze publikacje: Pomiar centralności w sieciach organizacyjnych (2014), Problem poszukiwania granic sieci organizacyjnych (2015), Koncepcja oceny efektywności struktur sieciowych (2016).
W latach 2006 – 2008 zrealizowała grant finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (kierownik: prof. dr hab. A.Stabryła).
Jest kierownikiem i wykonawcą projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. Model oceny efektywności sieci biznesowych (2014 - 2016 - nr projektu DEC-2013/11/B/HS4/01030).
Od 1992 roku prowadzi zajęcia z podstaw zarządzania, zarządzania strategicznego, zarządzania innowacjami, metod heurystycznych, zarządzania firmą, zarządzania jednostkami administracji publicznej.
Praktyczne doświadczenie zdobyła uczestnicząc w realizacji projektów badawczych i wdrożeniowych, szczególnie z zakresu analizy i projektowania struktur organizacyjnych (w tym sieci biznesowych) systemów zarządzania, analizy struktur organizacyjnych i procesów w gminach. Projekty realizowane były m.in. dla następujących przedsiębiorstw i instytucji: Urząd Miasta i Gminy Proszowice, Urząd Miasta i Gminy Skawina, Akademia Ekonomiczna w Krakowie, FOB "Opakomet" w Krakowie, Okręgowa Dyrekcja Gospodarki Wodnej „ODGW” w Krakowie.