wt., 2023-06-06 13:25
Mgr Małgorzata Zakrzewska, Pan Kacper Kocemba, Pani Alexandra Kondratenko, Pani Zuzanna Twardosz oraz Pan Kacper Kitliński

W semestrze letnim roku akademickiego 2022/23 studenci kierunku Zarządzanie w ramach przedmiotu Zarządzanie projektami ekonomicznymi i organizacyjnymi pod opieką Pani mgr Małgorzaty Zakrzewskiej wzięli udział w międzynarodowym konkursie z zarządzania projektami Project Management Championship. 

Project Management Championship to 3-etapowe zawody składające się z Rundy Kwalifikacyjnej, Finału Krajowego i Finału Międzynarodowego. PM Championship jest skierowany do studentów uczelni wyższych na całym świecie, studiujących na kierunkach związanych z zarządzaniem projektami. Finał Międzynarodowy każdego roku jest organizowany w kraju, który wygrywa poprzednią edycję konkursu. Głównym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania studentów w dziedzinie zarządzania projektami, zwiększenie zainteresowania profesjonalnym zarządzaniem projektami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także rozwój dialogu, dzielenia się wiedzą i know-how pomiędzy środowiskiem nauki a biznesu na świecie. 

Organizatorem Konkursu jest International Project Management Association Young Crew World, globalna organizacja zrzeszająca studentów i młodych kierowników projektów, będąca częścią International Project Management Association – międzynarodowej federacji definiującej światowe standardy kompetencji w obszarach Zarządzania Projektami, Programami i Portfelami oraz jednej z największych organizacji propagujących kulturę zarządzania projektami na świecie. Organizatorem konkursu na skalę kraju jest IPMA Young Crew Polska, działające w ramach stowarzyszenia IPMA Polska.

W rundzie eliminacyjnej konkursu PMC udział wzięły dwa zespoły studentów. Z radością informujemy, że zespół w składzie Pan Kacper Kocemba, Pani Alexandra Kondratenko, Pani Zuzanna Twardosz oraz Pan Kacper Kitliński zdobył 5. miejsce w Finale Krajowym konkursu Project Management Championship 2023, zdobywając tytuł jednego z najlepszych w Polsce zespołów w tegorocznej edycji konkursu.

Wszystkim studentom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!