Local Robot Day

pt., 2023-11-10 11:41

Studenci specjalności Zarządzanie Firmą uczestniczyli w wydarzeniu „Local Robot Day”, które odbyło się 7 listopada 2023 r. w Showroomie Fabryki Przyszłości ASTOR Robotics Center. Uczestnicy wydarzenia Local Robot Day brali udział w serii wykładów dotyczących najnowszych tendencji w dziedzinie robotyzacji, robotyki i intralogistyki. Jedną z prelekcji wygłosił Stefan Życzkowski, wiceprezes Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mieli okazję zapoznać się z praktycznymi przykładami wdrożeń omawianych technologii w polskich firmach produkcyjnych.

Seminarium dla studentów z prof. Jorge Tenorio Fernando

pon., 2023-02-27 14:34

Pod koniec stycznia nasi studenci mieli okazję wziąć udział w seminarium pt. „The impact of technology on people’s lives”, które poprowadził Dr. Jorge Tenorio Fernando z Centro Estadual de Educação Tecnologica Paula Souza z São Paulo (Brazylia). Prezentacja przygotowana przez Profesora Tenorio zainicjowała bardzo ciekawą dyskusję na temat automatyzacji pracy i wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji i biznesie.

 

Jorge Tenorio Fernando

Deklaracja dostępności stron dla niepełnosprawnych

Pracownicy Katedry Procesu Zarządzania UEK uznają potrzebę integracji osób z niepełnosprawnościami i równego dostępu dla wszystkich Studentów. Rozumiemy, że dostępność to nie tylko wymóg prawny, ale podstawowe prawo człowieka. Zgodnie z tym przekonaniem podjęliśmy szeroko zakrojone działania, aby nasza Katedra była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Nasza witryna internetowa jest sukcesywnie dostosowywana do wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych (WCAG), które są uznanymi międzynarodowymi standardami dostępności witryn internetowych.

Sławomir Wawak czw., 2023-01-26 13:15

Piąta edycja międzynarodowej konferencji Global PM Days

pon., 2021-11-22 15:48

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Global PM Days organizowanej przez IPMA Young Crew w dniach 27-28 listopada 2021 r. w formie online.

Tematem przewodnim konferencji będzie „Autorefleksja i zarządzanie sobą”. Głównym celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy i doświadczenia światowych ekspertów wśród młodych kierowników projektów i studentów zarządzania projektami.

Kierunek Zarządzanie projektami Sławomir Wawak śr., 2021-04-21 19:08
Zarządzanie projektami badawczymi Sławomir Wawak czw., 2021-04-08 18:04

Ranga zawodu kierownika projektu i zapotrzebowanie na ludzi o takim profilu zawodowym na rynku pracy rośnie z roku na rok. Zarządzanie projektami staje się współcześnie jedną z podstawowych koncepcji zarządzania zmianą i rozwojem organizacji. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań „Zaprojektuj swoją przyszłość”, w której pokażemy jak wykorzystać zdobytą wiedzę w rozwoju kariery zawodowej.

PODCZAS webinaru dowiesz się:

  •  Jak przygotować się do projektu badawczego krok po kroku?
  •  Co warto wiedzieć o pracy przy projektach badawczych?
  •  Jakie są najczęstsze błędy?
  •  Różnice pomiędzy projektem badawczy realizowanym w Polsce i zagranicą.
  •  Publikacja wyników badań naukowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu: 14.04.2021r. 18:00 - 19:30

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny Wystarczy, że zapiszesz się.

 

 

Project Management Championship

pon., 2021-03-22 18:37

       

Project Management Championship (PMC) to międzynarodowy konkurs z zarządzania projektami. PMC skierowany jest do studentów studiów stacjonarnych studiujących na kierunkach projektowych. Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania studentów w dziedzinie zarządzania projektami, zwiększenie zainteresowania profesjonalnym zarządzaniem projektami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także pogłębienie dialogu, dzielenia się wiedzą i know-how między światem nauki i praktyki.

Finał konkursu odbywa się co roku w innym kraju, jednak w 2021 w związku z pandemią koronawirusa konkurs odbędzie się z wykorzystaniem narzędzi umożliwiającym komunikowanie się na odległość. Głównym organizatorem Project Management Championship jest IPMA Young Crew – międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca młodych kierowników projektów, sympatyków oraz studentów zarządzania projektami. Organizatorem konkursu w Polsce jest IPMA Young Crew Poland.

Konkurs składa się z trzech etapów: rundy kwalifikacyjnej, finału krajowego oraz finału międzynarodowego. W konkursie uczestniczą zespoły studentów składające się z 3 lub 4 osób.

W tegorocznej edycji Project Management Championship bierze udział 44 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, tworzących 18 zespołów.

Już 24 kwietnia 2021 studenci podczas rundy kwalifikacyjnej zmierzą się z 100 pytaniami testowymi z zakresu zarządzania projektami. 6 zespołów, które osiągną najwyższe wyniki z testu, zostaną zakwalifikowane do finału krajowego, który odbędzie się 15 maja 2021. Podczas tego wydarzenia zespoły przystąpią do rozwiązania studium przypadku. Do finału międzynarodowego, który odbędzie się w dniach 11-12 września może zakwalifikować się tylko 1, najlepszy zespół z Polski. Życzymy powodzenia!

Więcej informacji o PMC na stronie internetowej: https://www.become.pm/projectmanagementchampionships/about-pmc/